فعال فرهنگی آمریکایی: امام خمینی(ره) رهبر کل آزادگان جهان بود

منبع: حوزه

8

1399/3/13

09:49


حوزه/ شیخ محمد نجار با اشاره به این که انقلاب اسلامی از قیام عاشورا بهره گرفته است ، گفت: امام خمینی(ره) نه فقط رهبر ایران بلکه رهبر کل آزادگان جهان بود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، شیخ محمد نجار در همایش مجازی «نهضت عاشورا در اندیشه امام خمینی(ره)» که عصر دوشنبه در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، با  اشاره به شخصیت نمونه امام خمینی(ره)، عنوان کرد: او یک شخصیتی بود که نه فقط بر ملت ایران بلکه یک رهبر آزاده برای تمام مردم جهان بود و با اقتدار و با بهره گیری از آموزه های اسلامی قیامی جهانی کرد.

فعال فرهنگی اهل آمریکا با بیان این که همه ما امروز مسؤولیت خطیری داریم، گفت: ما باید از اسلام و قرآن و تعالیم دینی دفاع کنیم و این انقلاب اسلامی باید یک آموزه و درسی برای تمام مردم دنیا باشد.

وی افزود: روزی که امام خمینی(ره) استارت انقلاب اسلامی را زد با بهره گیری از قیام امام حسین(ع) کار خود را آغاز کرد و ما امروز حاضر در بارگاه مقدس ایشان هستیم و ان شاءالله خداوند از ما قبول کند و امیدواریم همه مثل امام خمینی(ره) از مریدان اصلی امام حسین(ع) باشیم.

نجار در ادامه عنوان کرد: امام خمینی(ره) به ما آموخت که انقلاب اسلامی می‌ تواند یک درس بزرگ باشد به همین دلیل امام خمینی(ره) فردی بود که با بهره گیری از قیام امام حسین(ع) و با لبیک گفتن به ایشان توانست قدرت های عالم را زمین بزند.

وی با اشاره به این که امام حسین(ع) قیامی را شروع کرد که بعدها خیلی ها از ایشان پیروی کردند، ابراز داشت: کشته شدن حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و کسانی که در راه تعالیم اسلامی قدم برداشتند نشان می‌ دهد که این حرکت و نهضت پایان نخواهد یافت.

این فعال فرهنگی اهل آمریکا تصریح کرد: تا نام امام حسین(ع) در دل و در قلب ما است از این نهضت دست نمی کشیم و با بهره گیری از فرامین رهبر معظم انقلاب هیچ یک از آموزه ها را فراموش نمی کنیم؛ ما در قبال دشمنان خواهیم ایستاد و دست دشمنان را کوتاه خواهیم کرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو