طرز تهیه امپاندا یک نان اسپانیایی خوشمزه با دستور پخت آشپزهای حرفه ای

طرز تهیه امپاندا یک نان اسپانیایی خوشمزه با دستور پخت آشپزهای حرفه ای


منبع: آرگا

8

1399/3/14

09:12


در این بخش از آشپزی مجله آرگا با طرز تهیه امپاندا خوشمزه و خوش طعم آشنا خواهید شد که امیدواریم با توجه به نکات ذکر شده بتوانید نان مغزدار لذیذی را در منزل تهیه نمایید.

طرز تهیه امپاندا یک نان اسپانیایی خوشمزه با دستور پخت آشپزهای حرفه ای

امپاندا از انواع نان های مغز دار اسپانیایی است که برای تهیه این نان باید ابتدا خمیر آن را تهیه نمایید و بعد از آماده نمودن مواد میانی این نان خوشمزه را درون فر قرار دهید تا پخته شود.

نان تورتیلا و نان شکم پر و نان گردویی و امپاندا از انواع روش ها برای تهیه نان هستند و شما می توانید این نوع نان ها را با رعایت ترفندهایی در منزل به راحتی تهیه نمایید.

امپاندا

مواد لازم

 • روغن مایع : یک قاشق غذاخوری
 • پیاز متوسط و ساطوری شده : یک عدد
 • گوجه فرنگی متوسط و خرد شده : یک عدد
 • رب گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری
 • تن ماهی : ۱۴۰ گرم
 • آرد : ۴۵۰ گرم
 • جعفری ساطوری خرد شده : دو قاشق غذاخوری
 • کره سرد : ۸۵ گرم
 • نمک : به مقدار لازم
 • فلفل : به مقدار لازم
 • تخم مرغ : دو عدد

طرز تهیه امپاندا خوشمزه و خوش طعم

برای تهیه خمیر نان ابتدا آرد الک شده را درون ظرفی مناسب به همراه ۱/۲ قاشق چایخوری نمک و کره بریزید سپس مواد را به کمک نوک انگشتان با یکدیگر ترکیب نمایید تا آرد به شکل خرده نان تبدیل شود.

تخم مرغ ها را درون ظرفی مناسب بشکنید و آن ها را هم بزنید تا یکدست شوند سپس تخم مرغ ها را به همراه ۴ قاشق غذاخوری آب سرد به مخلوط آرد بیفزایید و مواد را هم بزنید تا به صورت خمیر درآیند. خمیر را درون کیسه فریزر قرار دهید و به مدت نیم ساعت خمیر امپاندا را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.

در مرحله بعدی طرز تهیه امپاندا درون تابه ای مناسب مقداری روغن مایع بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار دهید سپس پیاز را به مدت ۵ دقیقه درون روغن سرخ کنید. رب گوجه فرنگی و گوجه فرنگی و تن ماهی و جعفری را به پیاز بیفزایید و نمک و فلفل مواد میانی را اندازه کنید سپس شعله را روی حرارت کم قرار دهید و اجازه دهید تا مواد میانی به مدت ۱۰ دقیقه پخته شوند.

فر را روی دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا به خوبی داغ شود سپس خمیر نان را روی سطح آرد پاشی شده قرار دهید و آن را به ضخامت سه میلی متر باز نمایید سپس به کمک یک قالب گرد ۸ سانتی ۲۴ برش از خمیر نان درآورید و درون هر یک از خمیرها دو قاشق چایخوری از مواد میانی بریزید و دور خمیر را به کمک آب مرطوب نمایید و خمیر را ببندید و لبه های آن را به کمک چنگال به یکدیگر بچسبانید.

دستور تهیه امپاندا

خمیر نان را درون سینی فر بچینید و روی خمیر را به کمک قلم مو زرده تخم بمالید سپس سینی را به مدت نیم ساعت در طبقه وسطی فر قرار دهید تا نان ها طلایی شوند.

روش پخت امپاندا

بعد از اینکه نان های مغز دار پخته شدند آن را درون ظرفی مناسب برای سرو قرار دهید و تزیین نمایید.

دستور تهیه امپاندا

نکات طلایی برای تهیه امپاندا

۱. توجه داشته باشید که می توانید خمیر را به دو قسمت تقسیم نمایید و نیمی از خمیر را درون ظرف پهن نمایید و مواد میانی را روی خمیر بریزید سپس نیم دیگر خمیر را به کمک وردنه پهن نمایید و روی مواد را به کمک آن بپوشانید.

دستور تهیه امپاندا خوشمزه

امپاندا خوش طعم

۲. به جای استفاده از تن ماهی می توانید از گوشت چرخ کرده یا مرغ استفاده نمایید.

۳. در صورت تمایل می توانید در دستور تهیه امپاندا از آرد سبوس دار استفاده نمایید.

امپاندا لذیذ

در این مطلب با روش تهیه امپاندا لذیذ آشنا شدید که امیدواریم از پخت این نان اسپانیایی در منزل نهایت بهره را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو