8 غذایی که می تواند باعث شود پف کنید!

منبع: طلا

10

1399/3/14

09:12


آلرژی داشتن به بعضی از غذا ها بسیار رایج است. در واقع حدود پنج درصد از بزرگسالان و هشت درصد از کودکان در سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

8 غذایی که می تواند باعث شود پف کنید!

8 غذایی که می تواند باعث شود پف کنید!آلرژی داشتن به بعضی از غذا ها بسیار رایج است. در واقع حدود پنج درصد از بزرگسالان و هشت درصد از کودکان در سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
هر غذایی می تواند باعث آلرژی شود اما جالب است که بدانید در اکثر مواقع آلرژی غذایی توسط فقط هشت ماده غذایی ایجاد می شوند.
آلرژی غذایی شرایطی است که بدن به بعضی از مواد غذایی واکنش ایمنی نشان می دهد. دلیل این موضوع سستم ایمنی بدن شماست که به اشتباه برخی از پروتئین های موجود در یک ماده غذایی را مضر تلقی می کند و واکنش دفاعی خود را مانند ترشح هیستامین فعال میکند که میتواند باعث پف کردن شما بشود.


علائم ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض ماده غذایی آلرژی زا بروز کند که شامل تورم زبان، دهان و یا صورت ، تنگی نفس ، پایین آمدن فشار خون ، اسهال ، استفراغ و یا التهابات پوستی با احساس خارش شدید است.
به این موضوع توجه داشته باشید که آلرژی غذایی با تحمل ناپذیری بعضی از مواد غذایی متفاوت است. تحمل نشدن برخی از مواد غذایی توسط معده هر چند دردناک است اما سیستم ایمنی را تحریک نمی کند و جان شما را در خطر نمی اندازد.
هشت ماده غذایی که دلیل اکثر الرژی های غذایی را تشکیل می دهند عبارت اند از :
1. شیر گاو و فراورده ها لبنی حاصل از آن مانند بستنی
2.تخم مرغ
3.مغز های درختی مانند پسته، بادام و گردو
4.بادام زمینی
5.صدف خوراکی
6.گندم
7.سویا
8.ماهی

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو