اجازه ندهید این ۹ مشکل حقوقی، شرکت شما را تهدید کند!

منبع: فرارو

5

1399/3/14

09:54


اجازه ندهید این ۹ مشکل حقوقی، شرکت شما را تهدید کند!

امروزه برای ایجاد یک کسب و کار تازه در قالب شرکت تجاری، علاوه بر انگیزه، برنامه‌ریزی و سرمایه‌ کافی، نیاز به آشنایی‌­ با یکسری اطلاعات حقوقی در این زمینه می‌­باشد تا در صورت بروز مشکلات عدیده که ممکن است بر سر راه شرکت‌ها قرار داشته باشد بتوان به خوبی با آن­ها مقابله کرد. به‌عنوان مثال فرض کنیم که شما شرکت خود را ثبت کرده‌اید اما از شرکت شما شکایت می‌شود. آیا با نحوه طرح دعوای حقوقی و کیفری علیه شرکت تجاری أشنا هستید؟ آیا می‌دانید چگونه یک شرکت طرف دعوی قرار می‌گیرد یا می‌تواند علیه دیگری طرح دعوی کند؟ چه مقامی از سوی شرکت پاسخگو است؟ چه پرونده‌هایی در زمینه دعاوی حقوقی شرکت‌ها مطرح است؟ اگر شرکتی در مسئولیت­‌های کیفری خود دچار خطا شود، چه مجازاتی در پی آن خواهد بود؟ و چه مرجعی مسئول رسیدگی به آن است؟

هر شرکتی در کنار انگیزه و سرمایه، نیاز به دانش حقوقی بالای اعضایش دارد

بیشتر افرادی که به فکر راه اندازی یک شرکت هستند، برای اهداف خود نقشه‌­های بسیاری دارند که سعی در رسیدن هر چه زودتر به آن­ها می‌­باشند. خیلی­‌ها فکر می‌­کنند که برای شروع به کار اگر سرمایه‌­ لازم را فراهم کنند، دیگر بقیه­‌ کار خیلی راحت بوده و با توجه به توانایی­‌ها و فراهم بودن بستر و شرایط مالی، و در بعضی مواقع هم پیدا کردن یک شریک خوب، تمامی مراحل به طور کامل انجام خواهد شد و به جنبه‌­های حقوقی آن توجهی نداشته و تمامی تمرکز خود را بر روی کار خود می­‌گذارند.

اما درست در جایی که فکرش را هم نمی­‌کنند، مشکلات مختلفی اعم از اختلاف بین شرکا، کسر بودجه­ تیم و موارد مشابه چرخ گروه را کم کم از حرکت بازداشته و افراد با یکسری مشکل که به راه‌حل­‌های آن­ها آگاهی ندارند روبرو خواهند شد. در طی چند سال اخیر قوانین متعددی در زمینه‌­های مختلفی اعم از حقوق پدید آورندگان نرم افزار­های رایانه­ای، حقوق تجارت، حقوق مصرف‌کنندگان، مالکیت فکری و حقوق رقابت و ... به وجود آمده است که بی‌توجهی به ­آن­ها می‌­تواند عواقب بدی برای هر شرکت داشته باشد.

۹ مشکلی که شرکت‌ها را از نظر حقوقی تهدید می­‌کنند کدامند؟

از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است به طرح پرونده و شکایت از شرکت منجر شود می‌توان چند مورد را نام برد: معامله بر سر کالاهایی که شرعا و قانونا ممنوع می‌باشند، عدم دریافت مجوز، عدم رعایت حقوق دیگران، دعاوی حقوقی و مالی مربوط به شریک، تعیین حد و حدود افراد قبل از شروع به کار، مشکلات شرکت‌ها در پرداخت مالیات، مشکلات پرداخت بیمه­ شرکت، مسئولیت افراد نسبت به کاری که در قبال مشتریان خود انجام می‌­دهند و دعاوی مربوط به سهام شرکت‌ها.

مهم‌ترین پرونده‌های شکایت از شرکت‌ها

اکثر پرونده‌­هایی که در زمینه­‌ دعاوی حقوقی تشکیل می‌­شوند، بیشتر شامل موارد زیر هستند:

  • ثبت شرکت‌­ها
  • امور حقوقی داخلی شرکت
  • ثبت علائم تجاری
  • حقوق بیمه­‌ شرکت
  • مسئولیت­‌های مدیر عامل و سهامداران
  • ثبت اختراعات و اشکال و ترسیمات صنعتی و …

پیشنهاد ما به شما برای کاهش احتمال اقامه دعوای شرکت

 پیشنهاد می­‌کنیم قبل از انجام هر حرکتی در این زمینه­‌ها، به یک مشاور حقوقی آشنا به حقوق شرکت‌ها رجوع کرده تا از وقوع چنین اتفاقاتی پیشگیری لازم به عمل آید. چرا که با توجه به کشور و موقعیتی که خواهان ایجاد کسب‌و‌کار هستید، قوانین و مقررات متفاوت بوده و برای دانستن چگونگی پیمودن این راه نیاز به یک متخصص دارید.

سامانه خدمات حقوقی آنلاین وینداد با استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز، خدمات حقوقی منحصر به فرد، مقرون به‌صرفه و کاربردی را در بستر فضای آنلاین به فعالین اقتصادی وکسب‌وکار‌های کوچک و بزرگ ارائه می‌کند. تیم حقوقی وینداد با توجه به شناختی که از فضای حقوقی استارتاپ‌ها و حقوق کسب‌وکارهای نوپا دارد، مشکلات و نیازهای این حوزه را شناسایی کرده و سامانه‌ای آنلاین برای دسترسی بهتر به خدمات حقوقی پیاده‌سازی نموده ‌است.

لازم به ذکر است که یکی از زمینه‌‌های تخصصی وبسایت وینداد، مشاوره و تنظیم قراردادهای اختصاصی در امور شرکت‌های تجاری مانند شرکت سهامی خاص است. از آنجایی که موضوع حقوق شرکت‌ها یکی از موضوعات مهم در حقوق کسب‌وکارها می‌باشد شما می‌‌توانید با برقراری ارتباط با مشاورین متخصص ما در زمینه حقوق شرکت‌های تجاری چالش‌های میانه راه شرکت خود را نیز از طریق مشاورین ما با سرعت و دقت حل و فصل کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو