شرکت کونامی قصد انتشار عناوین غربی بیشتری را دارد

منبع: گیم فا

43

1399/3/15

21:09


شرکت کونامی قصد انتشار عناوین غربی بیشتری را دارد

کونامی (Konami) زمانی یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شرکت‌های صنعت بازی‌های ویدئویی در میان بازی‌بازان به شمار می‌آمد. این شرکت بزرگ و پرآوازه زمانی نام خود را بر سری بازی‌های بزرگ و به شدت محبوبی به مانند Metal Gear Solid ،Silent Hill و Castlevania انداخته بود و برندی به حساب می‌آمد که تضمین کیفیت بالا و عالی هر بازی خود را ضمانت می‌کرد. با این حال چند سالی است که این شرکت در زمینه‌ی بازی‌های ویدئویی عقب‌نشینی داشته و دیگر برای بهترین و پیشتاز بودن تمایلی ندارد.

اعضای شرکت کونامی هنوز هم به توسعه‌ی بازی اقدام می‌کنند اما بیشتر آن‌ها بازی‌های کوچک یا مجموعه‌های صرفا سرگرم کننده بوده‌اند. در واقع می‌توان گفت که شرکت کونامی در حال حاضر تنها به توسعه‌ی بازی‌های پلتفرم گوشی هوشمند، کارتی و ورزشی اقدام می‌کند. البته نمی‌توان کونامی را به خاطر این شیوه‌ی در پیش گرفته سرزنش کرد؛ زیرا آن‌ها به همین طریق سود لازم را کسب کرده و به حیات خود ادامه می‌دهند. حال طبق اخبار منتشر شده می‌توان انتظار تغییرات بیشتری را برای شرکت کونامی و سیاست‌های آن‌ها برای توسعه‌ی عناوین مختلف داشت. البته این تغییرات به مانند درخواست اکثر هواداران و بازی‌بازان نخواهد بود.

به تازگی این شرکت با انتشار بازی Skelattack که توسط استودیوی کالیفرنیایی یوکوزا (Ukuza) توسعه یافته بود، همه را شگفت‌زده و امیدوار کرد. عرضه‌ی این بازی مستقل یک واقعه‌ی غیرمترقبه و حادثه‌ای بود که باعث تعجب اکثر افراد شد. به همین دلیل اخیرا آقای ریچارد جونز (Richard Jones) مدیر ارشد بخش بازرگانی و توسعه‌ی تجارت اروپایی شرکت کونامی، در مصاحبه‌ای مفصل توضیح داد که این اقدام بخشی از برنامه و سیاست جدید این شرکت جهت انتشار عناوین بیشتر و با کیفیت‌تر برای بازی‌بازان غربی و بازار غرب به شمار می‌آید. وی همچنین اظهار داشت که عرضه‌ی بازی Skelattack مثالی از تلاش‌های شرکت کونامی برای تنوع بخشیدن به عناوین منتشر شده‌ی خود به حساب می‌آید و می‌تواند آغازگر مسیر جدید و درخشانی برای این شرکت بزرگ بازی‌سازی محسوب شود.

آقای ریچارد جونز در این باره افزود:

هدف شرکت کونامی حرکت به سمت توسعه و عرضه‌ی عناوین بیشتر و متنوع‌تر از استودیوی‌های جدید برای مخاطبانی غربی است؛ بنابراین تمرکز جدید ما برروی تیم‌های توسعه دهنده‌ی اروپایی شرکت کونامی خواهد بود. برای ما بدیهی است که همه شرکت و نام کونامی را به خوبی می‌شناسند. ما در ژاپن استودیو و تیم توسعه‌دهنده‌ی قدرتمندی داریم. همچنین IP های مشهور و دوست‌داشتنی زیادی در فهرست افتخارات ما جای دارند. همه‌ی آن‌ها توسط استودیوهای ما در ژاپن توسعه یافته و پشتیبانی از آن‌ها نیز بر عهده‌ی تیم‌های ژاپنی شرکت کونامی بوده است. در حال حاضر ما به دنبال ساخت عناوین مکمل هستیم. باید نمونه‌ کارهایی را خلق کنیم که برای شرکت کونامی جدید باشند و بتوانند در بازار غرب به خوبی به موفقیت و فروش مناسب دست یابند. ما در نظر داریم مخاطبان غربی خود را بیش از پیش افزایش دهیم.

مطمئنا این خبر برای بازی‌بازان و هواداران این شرکت بسیار امیدوارکننده خواهد بود. البته هنوز مشخص نیست که شرکت کونامی قصد دارد دوباره به روز‌های اوج خود بازگردد و بازی‌های بزرگ و پرطرفدار خلق کند و یا به عرضه و توسعه‌ی عناوین کوچکی به مانند Skelattack ادامه دهد. سال پیش اعضای ارشد این شرکت اعلام کردند که کونامی از تقاضای عموم بازی‌بازان و درخواست آن‌ها برای توسعه‌ی یک عنوان رده‌ بالای کنسولی آگاه است اما در حال حاضر قصدی برای تحقق آن ندارد. حال باید صبر کنیم و ببینیم که روند جدیدی که شرکت کونامی در پیش خواهد گرفت، چگونه خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو