محمد دادکان: من فوتبال را تعلیق نکردم، شما دارید ورزش را تعلیق می کنید

منبع: طرفداری

21

1399/3/15

21:41


محمد دادکان: من فوتبال را تعلیق نکردم، شما دارید ورزش را تعلیق می کنید

دادکان با صراحت تمام پاسخ بیانیه کمیته ملی المپیک را داد.

طرفداری - محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال پاسخ بیانیه کمیته ملی المپیک را داد.

محمد دادکان که با برنامه رادیویی ورزش ایران مصاحبه می کرد، در پاسخ به این سوال که برای حرف هایی که زدید، مستنداتی دارید، گفت:

هیچجا حرفی را بدون مستندات نزده ام. همیشه تلاشم این بوده صادقانه صحبت کنم. همه مدارک را دارم و برای دوستان شما فرستادم که روی سایت تان بگذارید، آقایان ببینند جناب توماس باخ چه چیزی گفته اند. آقایان در خبرگزاری دولتی برنا هم که پول می گیرند و قلم را می فروشند در نظر داشته باشند که خبرنگار شدن چه آسان و خبرنگار مردن چه سخت است.

وی در این خصوص که آن مدارک اظهارات باخ نبوده و فقط جنبه مقاله داشته گفت:

مال باخ بیانیه نبود. بیانیه باخ این بود که می گفت ایران قول داده تا تبعیض های خود نسبت به منشور المپیک را رفع کند. ایران را محروم نمی کنیم چون ایران در نامه ای رسمی به ما گفت از تبعیض های سیاسی علیه ورزشکاران اسرائیلی اجتناب می کنیم. رئیس کمیته ملی المپیک ایران و وزیر ورزش ایران هم تعهد دادند تا منشور المپیک را کامل رعایت کنند. 

وی در خصوص بخشی از بیانیه کمیته ملی المپیک که گفته اند اظهاراتش به ضرر ورزش ایران است، گفت:

من به ضرر کسی صحبت نکردم، این نامه ای است که آنها فرستاده اند، مرا از چه چیزی می ترسانند، اکنون مرا تهدید می کنید؟ من در زمین بیگانه بازی می کنم یا شما؟ این اتفاقات رخ داده به من چه ارتباطی دارد. مگر کار من هستند این مسائل؟ این اتفاقات مال 4-5 ماه پیش است.

خبرنگار در این خصوص گفت این نامه ها از کجا به دست شما رسیده است؟ حتی آقای نبی هم پاسخی به شما داده است که نامه فیفا به فدراسیون مطلقا به تعلیق اشاره ای نشده است. دادکان در این خصوص گفت:

این نامه را من ننوشته ام. سلطانی فر و صالحی امیری امضا کرده اند. آنها الان در موقعیتی قرار دارند که در گوشه رینگ هستند. اینکه من این مسائل را می گویم، بازی در زمین حریف و تشویش اذهان عمومی است؟ در زمان بازیم بله در زمین حریف بازی می کردم ولی این آقایان عمری است که در زمین حریف بازی می کنند.

وی در ادامه گفت:

در نامه نوشته که مسئول کمیته ملی ایران و ورزش کشور به من نامه کتبی دادند تا منشور المپیک را به طور کامل رعایت کنند. من خدایی نکرده به کسی تهمتی نمی زنم. من دین ترس تر از آنها هستم. اگر آنها در روز یک دروغ می گویند، من نصفی می گویم.

محمد دادکان: نامه ای که در اختیار من و کمیته ملی المپیک است، هردو یکی هستند

دادکان در این خصوص که آیا نامه ای که دست او و کمیته ملی المپیک است، مشابه هم هستند گفت:

هردو نامه یکی است. آنها متوجه هستند. نمی خواهند فعلا رسانه ای کنند.

در این حین مجری گفت که این موضوع بالاخره روزی رسانه ای می شد چرا پس حرف های شما را تکذیب می کنند؟

مگر شما قرارداد ویلموتس را دیدید که این را می خواهید ببینید؟ این نامه هم مثل آن و بسیاری پرونده دیگر. شنیدید بگویند 8 میلیون فرانک سوییس جام جهانی کجاست؟ فیفا همه چیز را رد کرد. اگر من بگویم به ورزش کشور برسید، این به ضرر ورزش کشور است؟

وی در خصوص بیانیه کمیته ملی المپیک در خصوص آخرین بودن در لیست 43 نفره وزارت ورزش گفت:

اگر من در 43 نفر، نفر چهل و سوم بودند، آقایان جزو 4 میلیون نفر هم برای انتخاب وزیر و رئیس کمیته ملی هستند؟ آقایان با چه چیزی به این مراتب رسیده اند. اگر کار بلد بودند، وضعیت به اینجا می رسید؟ در سال 98، نزدیک به 30 نفر ورزشکار پناهنده داشتیم، همه آنها بد بودند؟ تازه بر علیه شان هم صحبت کردند و گفتند، رفتند که رفتند! شما مدیر ورزش کشور هستید. زبان ورزش کشور با زبان اقتصاد متفاوت است، کسی که به ورزش می آید باید زبان آن را داشته باشد. هیچ واهمه ای از کسی ندارم و من برای شما فرستادم. شما هم پاسخ و مدارک مرا منتشر کنید. آقایان هاشمی طبا و یک نماینده مجلس هم در خصوص تعلیق ورزش ایران گفته بودند.

دادکان در مورد سهمش از تعلیق فدراسیون فوتبال در دوره اش گفت:

من تعلیق کردم یا کسی که مثل این آقایان مدیر ورزش کشور بود. آن آقا مرا کنار گذاشت. من استعفای رسمی اعلام کردم اما فیفا قبول نکرد و گفت برای ما رئیس فدراسیون ایران دادکان است.

 

وی در پاسخ به اینکه اگر جلوتر استعفا می کرد، فوتبال ایران تعلیق نمی شد گفت:

هیچکس به من نگفته بود استعفا کن، چرا باید استعفا می کردم؟ بین بازی ایران و آنگولا فهمیدم اخراج شده ام که فیفا گفت ما قبول نمیکنیم و از نظر ما دادکان رئیس فوتبال ایران است. همه می دانند تعلیق کار من نبود.

وی در خصوص عدم تغییر بخشی از اساسنامه در زمان مهرعلیزاده که می گفت رئیس سازمان تربیت بدنی می تواند رئیس فدراسیون را عوض کند، گفت:

رئیس سازمان تربیت بدنی حق تغییر رئیس فدراسیون را ندارد.

چجوری شما را پس اخراج کردند؟

اخراج کردند که تعلیق شدند و بعد از آن به امیر قطر گفتند و تعهد داد که موضوع رفع شد. در این سال ها چند بار می خواستند رئیس فدراسیون را عوض کنند، توانستند؟ فدراسیون فوتبال با بدمینتون فرق دارد. آنها نمی نوانستند مرا بردارند اما وقتی برداشتند  فیفا با این تصمیم مقابله کرد. کسانی که می گویند من فوتبال ایران تعلیق کردم، همه کارشناسان می دانند که تعلیق کار من نبود، کار خود آنها بود. الان چه؟ فوتبال، کشتی و جودوی ما همه در مرز هستند. آقایان در رسانه ها پول خرج می کنند که کسی نفهمد ولی من دادکان می گویم. حالا مرا تهدید می کنید؟ به پیغمبر اگر می توانید کاری کنید.

وی در پایان گفت:

ورزش کشور ما در معرض خطر است. با نامه خود آوانس دادید. حالا می خواهید بعدا بگویید در زمین حریف بازی می کنید. زمانی که شما در کوچه بازی می کردید، قبل از انقلاب من در زندان بودم و سختی می کشیدم. حالا شما برای من خط و نشان می کشید؟ می گویید که نمی دانم معنویت و دین چیست؟ قبل از انقلاب به عنوان ورزشکار ایستادم و صدمه ام را هم دیدم حالا شما به من می گویید امنیت و تشویش اذهان عمومی؟ اگر راست می گویید در برنامه تلوزیونی راه رشدت را بگو، من هم می گویم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو