رده برتر تحقیقات مربوط به واکسن کرونا مربوط به کدام کشور است؟

21

1399/3/15

22:05


یک متخصص بیماری‌های تنفسی در چین می‌گوید: این کشور در رده‌های برتر تحقیقات واکسن در جهان قرار دارد.

رده برتر تحقیقات مربوط به واکسن کرونا مربوط به کدام کشور است؟

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از فارس ژونگ نانشان، یک متخصص بیماری‌های تنفسی در چین می‌گوید: چین در رده‌های برتر تحقیقات واکسن در جهان قرار دارد.

این متخصص در گفت‌و‌گو با یک رسانه اظهار داشت: پیشرفت چین در مراحل تولید واکسن نشان دهنده روحیه نوآوری محققان این کشور است.

به طور کلی، واکسن‌ها یکی از مهم‌ترین روش‌های ایمنی دسته جمعی هستند؛ ژونگ گفت: تاکنون ۵ واکسن  به مرحله دوم آزمایشات بالینی رسیده  این بدان معناست که چین از هیچ کشور دیگری عقب نیست.

محققان در چین نه تنها مطالعاتی در زمینه واکسن مقابله با کرونا انجام داده‌اند، بلکه مقالاتی را نیز برای تحلیل و خلاصه این مطالعات نوشتند.

ژونگ براساس داده‌های بخش علم و فناوری گفت: از ۱۰ مه، در مجموع  دو هزار و ۱۵۱ مقاله در مورد کووید ۱۹ در مجلات مشهور جهان چاپ شده است.

وی ادامه داد: از میان بیش از۲ هزار مقاله، ۶۵۰ مورد آن متعلق به چین است که تقریباً یک سوم از این تعداد را شامل می‌شود و بسیاری از آنها در مجلات برتر منتشر شده‌اند؛ این مقالات تجربه بسیار خوبی در زمینه هدایت جهان در زمینه مهار همه گیری ویروس کرونا ارائه می‌دهند.

ژونگ تأکید کرد: مقاله تحقیقاتی ما نه تنها برای چین بلکه برای کل کره زمین است.

این متخصص ادامه داد: اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه نوآوری نیروی محرک اصلی توسعه است و علم و فناوری سلاحی قدرتمند برای غلبه بر مشکلات است، بیشترین دلگرمی را به ما می‌دهد.

محققان چینی همچنین مطالعات زیادی در مورد مسیرهای انتقال ویروس کرونا انجام داده‌اند.

کمیسیون نظارت و مدیریت دارایی‌های دولتی چین (SASAC) نیز در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: واکسن ساخت این کشور تا پایان سال یا اوایل سال ۲۰۲۱ آماده عرضه خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو