اقتدار ایران به برکت ولایت فقیه است

منبع: حوزه

30

1399/3/15

22:46


حوزه/ اندیشه ولایت فقیه کاری کرد که کشتی های ایرانی با اقتدار محموله نفتی و بنزینی را به نزدیکی آمریکا یعنی کشور ونزوئلا برسانند.

اقتدار ایران به برکت ولایت فقیه است

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد گفت: یکی از نقاط عطف انقلاب، قیام ۱۵ خرداد است.
 

مدیر حوزه علمیه زنجان افزود: پایه انقلاب در ۱۵ خرداد ۴۲ ریشه و نهایتا در سال ۵۷ پیروز شده است؛ امام(ره) فعالیت های طولانی و دامنه داری شروع کردند و نهایتا نهضت به پیروزی منجر شد و این گونه نبوده است که این پیروزی به سادگی و به راحتی به دست آمده باشد و این نشان می دهد هر چیزی با مقاومت و ایستادگی به دست می آید.
 

وی اضافه کرد: امام راحل بر تربیت فکری نوجوانان و جوانان تأکید داشته و همین تأکید سبب شد این قشر نقش بسزایی در پیروزی و بعدها در تداوم انقلاب داشته باشند.


حجت الاسلام والمسلمین جعفری گفت: امام راحل به خوبی نقش رهبری و هدایت گری جوانان را بر عهده گرفتند و آنها را در مکتب خود برای آینده و پیشرفت بهتر نظام و انقلاب و با اندیشه دینی ارزشهای اسلامی تربیت کردند.


مدیر حوزه علمیه زنجان در ادامه به بحث ولایت فقیه اشاره کرد و گفت: حضرت امام نظریه و تئوری ولایت فقیه را در درس های خارج در حوزه نجف مطرح می کنند و معتقدند که لازم است در رأس جامعه فقیه جامعه الشرایط اسلام شناس و مدبر باشد تا جامعه از هر لحاظ به صلاح برسد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری ادامه داد: امام با طرح ولایت فقیه به دنبال تغییر در رأس نظام بودند تا جامعه بتواند به رستگاری برسد و امروز نظام و جامعه این پیروزی ۴۰ ساله و اقتدار و امنیت را مدیون این اندیشه است.

وی اضافه کرد: اندیشه ولایت فقیه کاری کرد که کشتی های ایرانی با وجود آمریکای قلدر، با اقتدار محموله نفتی و بنزینی را به ونزوئلا برسانند و این همان  اقتدار ولایت فقیه است.۳۱۳/۴۰
 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو