مهدی: در جلسه AFC‌ حذف از لیگ قهرمانان در صورت لغو لیگ داخلی مطرح نشد/نگرانی وجود دارد

منبع: رکنا

18

1399/3/15

23:47


مهدی: در جلسه AFC‌ حذف از لیگ قهرمانان در صورت لغو لیگ داخلی مطرح نشد/نگرانی وجود دارد

به گزارش رکنا، جلسه مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون‌های مختلف در منطقه شرق و غرب قاره برگزار شد و پیشنهادات مختلفی درباره نحوه و زمان از سرگیری دوباره لیگ قهرمانان آسیا به میان آمده است.

در همین باره سهیل مهدی در پاسخ به این سوال که آیا کشورهایی که لیگ خود را لغو کنند از لیگ قهرمانان آسیا خارج می‌شوند، اظهار داشت: چنین صحبتی در این نشست عنوان نشد. اما وقتی لیگ قهرمانان آسیا شروع می‌شود، کشورهای رقیب به دنبال ایجاد فشارهایی از سوی رسانه‌های مرتبط با خود به تیم‌های دیگر و رقیب هستند. به نظر این موج رسانه‌ای است اما در چند وقت اخیر دیدیم و تجربه کردیم که این موج‌های رسانه‌ای در نهایت منجر به تصمیماتی شده که خوشایند فوتبال ما نبوده مثل از دست دادن میزبانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، به هرحال نگرانی وجود دارد.

وی افزود: در این باره باید رسانه‌‌های داخلی باید بیشتر دقت کنند و بهتر کنترل شوند، تا فضای داخلی به گونه‌ای نشود که ما در قبال مسائل ورزشی ناتوان نشان داده شویم. توصیه می‌کنیم که رسانه‌ها در مصاحبه‌ها دقیق‌تر عمل کنند چون ما و رسانه‌هایمان دقیقا از سوی رسانه‌های جهان به خصوص در منطقه آسیا رصد می‌شویم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ در پاسخ به این سوال که فردا آخرین فرصت برای اصلاح اساسنامه است، آیا در این باره اساسنامه اصلاح شده، اظهار داشت: واقعیت این است که درباره بحث اساسنامه افراد دیگر باید پاسخ دهند، تلاش‌های شبانه‌روزی دارد صورت می‌گیرد اما درباره عملکرد در این باره آن‌ها باید پاسخگو باشند و بنده در جایگاهی نیستم که در این باره پاسخ بدهم.

مهدی در پاسخ به این سوال که اگر باشگاهی از حضور در لیگ فوتبال سرباز بزند، چه تنبیهی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، اظهار داشت: نماینده رسمی و رکن اصلی برگزاری مسابقات و مدیریت فوتبال، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است، هر گونه عدم همکاری در فضایی که توسط فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مدیریت می‌شود و اگر باشگاهی غیررسمی فعالیت کنند در اختیار ارکان قضائی قرار خواهند گرفت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو